PHILIMANI NEDİR?

PHILIMANI NEDİR?

08 Kasım 2019

Phili Latince “Phila” dan gelen ve “sever” “dost” anlamını taşıyan bir eklenti, mani ise Fransızca “Mane” dan gelen ve “saplantı” “delilik” anlamı katıyor bağlı olduğu kelimeye göre. Burada Philimani Phili serisine duyduğumuz apaçık deli aşkına işaret ediyoruz tabi ki.

Büyük bir sevgiyle oluşturduğumuz bu sweat serisi bildiğiniz basit ya da sıradan sweatlerden ayıran en büyük ve en farklı özellik üzerinde taşıdıkları ve herkesin kendinden bir parça bulabileceği “Phili” kelimeler.

Bir yağmur sever isen “Pluviophile” (yağmursever) sweati tam sana göre, romantik rengi, yumuşacık dokusu seni senden alacak. Uzun olarak tasarlanmış olan bu sweat, kış aylarında en iyi dostun olmaya aday! Modası hiç geçmeyen kapüşon detayı da unutmadık böylelikle yağmura kapıldığında Pluviophile sadece seni anlatmaz aynı zaman acil çözümün olur.

Bir Ay sever isen o zaman “Selenophile” (aysever) sweati hemen edin zira dolunay beklemez! Esrarını yıllardır koruyan Ayı şimdi üstünde taşı soğuk gecelerde sana siper olsun. Manşette ve bel kısmında bulunan ribana detaylar soğuğun sana ulaşmasını engeller. İster pantolon ister etek üzerine tarzına göre kombinle farkını göster!

Wabi-sabi ise kusurlu ve geçiciliğin kabulü, kucaklama sanatıdır. Doğallığı kucaklıyorsan, mükemmeliyet vazgeçilebilir bir nitelikse senin için ve her şeyi kusurlarıyla kabul ediyorsan bu sweat kesinlikle ruhunu yansıtacak.

Her sweatin alt kol kısmında yer alan ve bu manalara ithafen yazılan bir cümle bulabilirsiniz mesela “Selenophile” için  “How can you believe there is a dark side of the moon” (“Ayın karanlık bir tarafı olduğuna nasıl inanabilirsin?”)

Son olarak kitap kurtları için kitap sever anlamına gelen ‘Bibliophile’ der ki ‘Books look so good on my brain’ yani Kitaplar beynime çok yakışıyor.

Senden ilham alıyor seni senden dinliyoruz. #philimani hashtagi ile @manila instagram adresini etiketlersen ritminle zenginleşmeyi çok isteriz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.